Aktivity v okolí


Okolie mesta Veľký Meder ponúka rozmanité možnosti využitia voľného času. Termálne kúpalisko Veľký Meder THERMAL CORVINUS, prírodné jazerá, športový rybolov, krištáľovo čisté štrkoviská, cyklotrasy, kolieskové korčule, kiná, nákupné centrá, historické mestá, kulinárske špeciality a romantické zátišia.

Točená zmrzlina unicone pri Hotel Aqua

Pekný park s detským ihriskom a ohradou so zvieratkami. Občerstvenie Vám zabezpečí točená zmrzlina unicone a bar v jednom. Nájdete nás pri Hoteli Aqua*** na promenáde pri lesoparku vo Veľkom Mederi

Wagner cukráreň, Veľký Meder

Značky „WAGNER since 1947“, predstavuje tradíciu cukrárskej rodiny, ktorej členmi sú aj jej spoločníci. V júni 2009 preberá prevádzku cukrárne vo Veľkom Mederi. Po štyroch rokoch pôsobenia v Dunajskej Strede sa na uvoľnenie miest čaká nie len cez víkendy, ale aj vo všedné dni. Vo výrobni vo Veľkom Mederi sa na základe tradičných zručností buduje sortiment cukrárskych výrobkov výnimočnej kvality. Zmrzlina, zákusky a torty sa vyrábajú z najkvalitnejších surovín dostupných na trhu a dosahujú najvyššiu možnú kvalitu. Zákusky značky „WAGNER since 1947“ sú nezabudnuteľným doplnkom rodinných udalostí, detských sviatkov, školských osláv. Objavujú sa na významných spoločenských, reprezentačných ako aj kultúrnych či športových podujatiach po celom Slovensku, v Rakúsku a aj v Madˇarsku. V príjemnej atmosfére vkusne prezentovaných výrobkov, atraktívneho interiéru, príjemnej hudby a ochotného personálu sa každý zákazník môže cítiť ako na návšteve u starých dobrých známych.

Veľký Meder, Stará 652/2, 932 01, Veľký Meder

Cyklotrasy v okolí Veľkého Medera

Dunajská cyklotrasa je asi najznámejšou cyklotrasou v strednej Európe. Začína v Nemecku, pokračuje v Rakúsku a pri Bratislave sa dostáva na územie Slovenskej republiky. Na našom území trasa je dlhá 168km. Cyklotrasa ide cez Bratislavu – Veľký Meder a jej koniec je až v hraničnom meste s Maďarskom, v Štúrove. Urobte si výlet do Komárna, Dunajskej Stredy, Číčov chránená krajinná oblasť, Gabčíkovo, Topoľníky kúpaliska, Okoč zmrzlina, Sanvin Okoč vináreň, Drevený mlyn Kolárovo, Historické mesto Gyor 20km od Veľkého Medera v Maďarsku a iné.

Športové rybárstvo

Veľký Meder Štrkovisko nájdete 3,00 km od mesta smerom na obec Okoč. Je to skvelé miesto na kúpanie. Je tu možnosť parkovania.

Štrkovisko Padáň

Rázcestie sa nachádza 15 km od Veľkého Medera, na križovatke ciest Padáň. Jeho rozloha je 5,4 ha, hĺbka vody max. 6 metrov. Štrkovisko je otvorené od marca do októbra. Návštevnosť a popularita štrkoviska stúpa z roka na rok.

Čičovské mŕtve jazero

Jedno z najkrajších chránených prírodných Oblasti Žitného Ostrova. Toto jazero vzniklo kedy Dunaj pretrhol hrádzu. Priemerná hĺbka vody je 7,5 m. Z prírodovedného hľadiska je významná rastlinná živočíšna ríša. Jazero obklopuje hustý les. Jazera poskytuje ideálne životné prostredie pre vtáky. Žije tu 107 druhov vtákov, prevažne vodné Druhy: volavky, lyska atď. Z druhov rýb musíme spomenúť dunajského divého Kapra, blatniaka tmavého, sumček. V období kladenia vajec vtákov je návšteva oblasti zakázaná.

Vodné dielo Gabčíkovo

Od Hotela Aqua *** je vzdialené iba 25km. Vodné dielo Gabčíkovo bolo pôvodne projektované a stavané ako súčasť Sústavy vodných diel Gabčíkovo – Nagymaros. Časť sústavy – Vodné dielo Gabčíkovo je v prevádzke od októbra 1992. Jeho hlavné objekty sú znázornené na nižšie uvedenej schéme. Účelom vodného diela je najmä ochrana pred povodňami, ktoré na priľahlom území Dunaja spôsobili viackrát záplavy mimoriadneho rozsahu. Ďalej vodné dielo zabezpečuje plynulú celoročnú plavbu, poskytuje elektrickú energiu v množstve cca 8 % ročnej spotreby Slovenskej republiky, stabilizuje koryto Dunaja a vytvorilo podmienky i možnosti pre rekreačný rozvoj priľahlého územia

Győr mesto 25km od mesta Veľký Meder, Hotel Aqua * * *

Stotridsaťtisícová metropola severozápadného Maďarska má prívlastok mesto štyroch riek. Predkovia si pre svoje sídlo vybrali naozaj veľmi pekné miesto. „Súčasní“ Slováci ho poznajú ako miesto dobrých nákupov a relaxu. Novovybudovaný termálny areál Rábaquelle, poskytuje pre zdravie a oddych všetko, čo si len viete predstaviť. Veď Györ mal vďaka svojej polohe zaujímajú históriu. Győr leží na trase medzi Viedňou a Budapešťou. Jeho historické centrum je jedno z najkrajších v Maďarsku. Má čarovný barokový ráz. Návštevníci môžu obdivovať: Kostol sv. Štefana, hrad nad sútokom Ráby a dunajského ramena, evanjelické lýceum kde študoval aj Ľudovít Štúr, židovskú synagógu a malebné domy. Množstvom obchodov, kaviarní, cukrární vábi veľké množstvo turistov napr. Árkád, Cinema city, cukráreň Kálvária, Pascucci Caffé atď. Nachádza sa tu aj divadlo, ktoré je svetoznáme najmä svojim baletným súborom.

Komárno mesto 30km od mesta Veľký Meder, Hotel Aqua ***

Komárno je okresné mesto v Nitrianskom kraji na Slovensku, ktoré leží pri sútoku Dunaja a Váhu. Mesto leží na ľavom brehu Dunaja a je väčšou časťou historického sídla bývalého Uhorska. Po prvej svetovej vojne bola hraničná línia novozaloženého Česko-Slovenska stanovená cez stred rieky, čím došlo k oddeleniu mestskej časti Újszőny (dnes Komárom) na pravom brehu Dunaja, pripojenej k mestu v roku 1896. Obe mestá sú spojené mostami: cestným a železničným.
Komárno priťahuje návštevníkov množstvom svojich historických pamiatok a kultúrnych podujatí. Má termálne i prírodné kúpalisko, dobré možnosti pre vodné športy. Komárno je významný dunajský prístav. Na dunajskom moste, ktorý spája mesto s maďarským Komáromom je hraničný priechod. V súčasnosti ukončuje výstavba unikátneho projektu tzv. Európskeho dvora, v ktorom sa nachádzajú budovy postavené v architektonickom štýle jednotlivých európskych štátov.
Sú tam aj cukrárne, kaviárni atď.

Slovakia ring Orechová potôň 30km od mesta Veľký Meder

Počas predchádzajúcich rokov na juhozápade Slovenska sa začal budovať pretekársky okruh v Orechovej Potôni Slovakiaring. Tento okruh spĺňa všetky kritériá, aby sa na ňom organizovali preteky všetkých známych motošportov. Slovakia ring – miesto kde si môžete vyskúšať svoju odvahu, extrémne vlastnosti svojho auta a byť hrdinom v očiach svojich blízkych. Slovakiaring patrí medzi najdlhšie okruhy Európy. Šírka trate je 12m a dĺžka cieľovej roviny 900m. Okruh má 12 variantov dráhy. Trať si môžu vyskúšať aj samotní návštevníci na vlastných alebo profesionálnych pretekárskych automobiloch či motocykloch. Na niekoľko minút si môžete vyskúšať byť v koži skutočného profesionála. Na okruhu zažijete obrovskú dávku adrenalínu a pritom máte možnosť si zdokonaliť svoje vodičské schopnosti.